Krynica Morska Atrakcje

Latarnia morska - Krynica Morska atrakcje

Latarnia Morska

Jest to jedyny taki obiekt na Mierzei Wiślanej i najważniejsza atrakcja w Krynicy Morskiej.

Pierwszą latarnię morską wybudowano tutaj pod koniec w 1894 roku, która pod koniec II Wojny Światowej została zburzona. Obecna latarnia została wybudowana w 1951 r. z betonowych bloków. Na szczyt prowadzą przymocowane do ścian schody – wewnątrz latarnia jest pusta, także wchodząc na górę widzimy salę wejściową latarni na dole. Wieża wysoka jest na 30 metrów, a światło z niej jest widzialne na prawie 20 mil morskich. Przy dobrych warunkach można dostrzec nawet światła odległego Helu.  Więcej informacji

wielbłądzi garb - Krynica Morska atrakcje

Wielbłądzi Garb

Jest to najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej i jednocześnie najwyższa stała wydma w Europie około 50 m.n.p.m.

Do grzbietu prowadzi ścieżka przyrodnicza, a na samym wzniesieniu powstała wieża widokowa, z której można podziwiać przepiękny widok zarówno na Morze Bałtyckie jak i Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską.
Więcej informacji

 

Ścieżki rowerowe

Przejażdżki rowerem to doskonała opcja na aktywne spędzenie czasu podczas wypoczynku nad morzem.  Najfajniejsza trasa Krynica Morska – Piaski to ponad 15 km przygody – zaczyna się w Krynicy Morskiej przy budynku Straży Granicznej i prowadzi aż do Granicy Państwa mijając po drodze zjazdy na dzikie plaże oraz ważne punkty widokowe: Wielbłądzi Garb i Góra Pirata. Ze ścieżki rowerowej można dojechać do Piasków odnogą prowadząca wprost do tej miejscowości. Jeśli chodzi o atrakcje w Krynicy – to jedna z najlepszych!
Przebieg wszystkich tras

park linowy - Krynica Morska atrakcje

Park linowy

Park linowy w Krynicy Morskiej powstał w 2011 roku. W parku dostępnych jest 5 tras. Trasa wysoka w tym parku jest nie lada wyzwaniem, ponieważ przeszkody znajdują się na wysokości 15 metrów. Dodatkowo dla najmłodszych mini plac zabaw. Można również skorzystać z zabawy w piłkach waterball i poskakać na eurobungee. Jeżeli szukasz atrakcji w Krynicy dla nieco starszych dzieci – na pewno nie będą zawiedzione! Więcej info

Muzeum Zalewu Wiślanego

Jeżeli jesteś w Kątach Rybackich – koniecznie odwiedź Muzeum Zalewu
Wiślanego. Muzeum to pokazuje i opisuje historię szkutnictwa oraz rybołówstwa nad Zalewem Wiślanym.
Jednym z najciekawszych eksponatów muzeum jest oryginalny warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów oraz łódź o napędzie żaglowym wykorzystywana do połowów ryb jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku
Więcej informacji

Międzynarodowy Festiwal Organowy w Stegnie

Co roku na melomanów czeka nie lada gratka, która uatrakcyjni sobotnie popołudnia, gdy znudzi się nam plażowanie i morskie kąpiele.

W każdą sobotę wakacji o godzinie 16 w zabytkowym kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się koncerty organowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Repertuar koncertów jest bardzo różnorodny. Wykonawcy zapraszani do udziału w festiwalu to cenieni na całym świecie międzynarodowi artyści.

Sporty wodne - atrakcje w Krynicy dla aktywnych

Odkryj w sobie pasję! Jeśli myślisz, że to może być coś dla
ciebie, nic prostszego – odwiedź Krynicę Morską. Mamy wspaniałe warunki do windsurfingu i kitesurfingu na Zalewie Wiślanym. Miłośnicy mocniejszych wrażeń z własnym sprzętem docenią również wysoką bałtycką falę. 

Od strony Zalewu znajduje się wypożyczalnia i szkoła. Link

Sport jest odpowiedni dla dzieci już od piątego roku życia.  

Niemiecki obóz koncentracyjny Stutthof (Muzem)

Zlokalizowany w Sztutowie niemiecki obóz zagłady przedstawia smutną i tragiczną historię, o której nie powinno się zapominać. Już drugiego dnia wojny do obozu zostali przywiezieni pierwsi więźniowie. W 1942 r. Stutthof powiększono. Oprócz Polaków i Żydów zaczęto tu osadzać również Rosjan, Estończyków, Hiszpanów. Ludzie ginęli tu masowo zarówno wskutek egzekucji w komorach gazowych, jak i morderczej pracy.

! Nie zaleca się przyprowadzania do Muzeum dzieci do lat 13
Więcej informacji

Muzeum Bursztynu w Stegnie

Jest jedna rzecz, która z pewnością zachęci wszystkie Panie do przyjazdu do Krynicy Morskiej. W Stegnie działa pierwsze w Polsce prywatne Muzeum Bursztynu oraz Galeria “Bursztynowa Komnata”. Siedzibą muzeum jest zrekonstruowany budynek żuławskiego domu podcieniowego, bardzo charakterystycznego dla tego regionu. Przy Muzeum znajduje sie sklep, gdzie można kupić przepiękne wyroby z bursztynu. W muzeum można zobaczyć kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz uwięzionych w nich owadów i roślin, zobaczyć drzewo ociekające bursztynem, odkryć historię zaginionej Bursztynowej Komnaty. Zwiedzający dowiedzą się również, w jaki sposób rozpoznać falsyfikat, a także poznają początki bursztynnictwa. Link

Ulica Teleexpressu

W Krynicy Morskiej znajduje się pierwsza i jedyna w kraju ulica programu informacyjnego – Ulica Telexpressu. Jest to również jedna z najpiękniejszych ulic miasta, którą warto wybrać się na spacer aby móc podziwiać dawną architekturę tegoż kurortu. 
Mieści się tu wiele odrestaurowanych willi i pensjonatów, które znajdują się w rejestrze zabytków. Znajduje się również tutaj kościół, gdzie w letnie dni odbywają się msze na świeżym powietrzu.

Napisz do nas